Týmová práce se obchodní akademii na mistrovství ČR školních družstev v šachu vyplatila

Vlašim – Po vítězství v krajském kole soutěže družstev středních škol v šachu se tým vlašimské obchodní akademie vydal na další šachovou pouť. Ta nás tentokrát od 8. do 10. června zavedla na mistrovství ČR do jihočeských Nových Hradů.


Čtyřčlenný tým OA Vlašim se lehce obměnil, neboť naše největší šachové želízko Jakub Vojta měl jiné šachové povinnosti, a tak tedy došlo k posunům na jednotlivých šachovnicích. Kapitánkou se stala a první šachovnici ovládla Petra Píšová (třída 2. C), druhou pohlídal Štěpán Filip (1. B), na třetí se potil Filip Kůra (2. C) a poslední čtvrté šachovnice se ujal nováček týmu David Vršťala (1. C). Petra, Štěpán a Filip jsou ostřílení šachisté z pravonínského klubu, David je relativní nováček, což ale neubralo nic na jeho výkonu. Nasazení týmu bez Kuby nebylo zrovna ideální, „papírově“ byl tým na 21. startovní pozici z celkového počtu 23 družstev z prakticky celé ČR. Nicméně tým s nasazením a odhodláním bojoval o každý bod i o každou remízu. Nakonec se mu podařilo vybojovat ve velké konkurenci 12. místo, což překonalo původní očekávání.

Jednotlivě si naši žáci vedli následovně – nejlepšího výsledku dosáhli Petra a David s krásnými 4,5 bodu z 9, za nimi Štěpán se 3 body a těsně za ním i Filip s 2,5 bodu. Medaile nakonec putovaly do Frýdku-Místku (zlato), Hradce Králové (stříbro) a Liberce (bronz). My jsme sice medaile nepřivezli, ale při sledování ostatních týmů jsme v jedné kategorii rozhodně vyhráli, a do ní patřily týmová práce, dobrá nálada a nadhled, což je pro týmovou hru, jako v tomto případě, velmi důležité.

Děkuji všem hráčům za jejich nasazení a těším se na příští rok na další šachové body a skvělé zážitky.
Mgr. Martina Mlýnková, školní metodička prevence na OA Vlašim


Šachové družstvo z vlašimské obchodní akademie ve složení (zleva): Filip Kůra, Petra Píšová, Štěpán Filip a David Vršťala. Foto: Mgr. Martina Mlýnková

Mohlo by Vás zajímat