Co říkají naši absolventi?

Vždycky jsem byla umělecká duše. A vždycky budu vděčná, že mou vstupenkou do dospělého života nebyla umělecká škola, ale právě OA Vlašim. I když se mnou učitelé trochu bojovali, vzpomínám na to studium dodnes s láskou. Našla jsem tam kamarádky a hlavně, dostala jsem vzdělání, které mi pomohlo uměleckou činnost podchytit i ekonomicky, řídit vlastní projekty a nebýt závislá jen na tom, jaká nabídka mi přijde. Bylo to nejlepší zasazení kořenů, které jsem si mohla přát.
Foto: Petr Mol

Bára Jánováherečka

Na studium na Obchodní akademii ve Vlašimi vzpomínám s láskou. Udělalo ze mě dospělou osobu, která se musela začít skutečně učit, osamostatnit se a spoléhat sama na sebe. Nikdo nám nedal nic zadarmo. Každá známka musela být zasloužená. Troufám si říct, že náš ročník byl velmi úspěšný, mnoho spolužáků pokračovalo v oboru na vysokých školách a nebýt mé vášně k hudbě, zřejmě byste mě dnes mohli potkat v nějaké tuzemské bance.

Šárka Hrbáčkovámezzosopranistka

Kdybych si měla znovu vybírat střední školu, OA Vlašim by byla jasnou volbou. Nejen proto, že mě připravila na akademickou a pracovní budoucnost, ale dala mi do života i pár nejbližších přátel. Pokud byste navíc uvažovali o VŠ ekonomického zaměření, získáte zde skvělou průpravu. Díky nabytým znalostem, především z oblasti účetnictví a ekonomie, jsem měla v začátcích studia na Vysoké škole ekonomické určitou konkurenční výhodu.

Ing. Šárka Ottlovámarketingová manažerka značky ECCO pro ČR, Maďarsko a Chorvatsko

Studium na OA Vlašim mi dalo kvalitní vzdělání ekonomického a humanitního směru, všeobecný přehled a základy ekonomických předmětů, na kterých jsem mohl stavět při svém dalším studiu na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Navázal jsem mnohá přátelství a potkal zde svou celoživotní partnerku a manželku.

Ing. Tomáš Fulínpodnikový ředitel Rabbit Trhový Štěpánov a.s.

Vzdělávání mě vždy bavilo, jinak tomu nebylo ani na Obchodní akademii ve Vlašimi. Zároveň mi studium umožnilo realizovat se i v oblasti svých zájmů (především sportu). A právě kombinace sportu a ekonomie byly startem pro úspěšné absolvování oboru Management sportu na Karlově univerzitě. Zde jsem se mohl opřít o znalosti z ekonomických předmětů a účetnictví a dovednosti plánovat své učení. Studium na vysoké škole mi ulehčovalo také psaní všemi deseti. Jsem rád, že mohu se školou stále spolupracovat a doporučovat ji našim žákům.

Mgr. Petr Jíšaředitel Základní školy Vorlina Vlašim

Studium mi poskytlo široké spektrum informací od ekonomických a účetních přes právní až k jazykovým znalostem. Procesy v reálném životě pak sice neprobíhají podle učebnice a každá firma má své zavedené postupy, ale naučené principy se v zásadě nemění.

Ing. Josef Strnadobchodní ředitel Sellier & Bellot Vlašim a.s.

Studium vlašimské obchodní akademie je dobrým základem pro další rozvoj jak při studiu na vysoké škole, tak i v pracovním životě.

Ing. Pavel Jandejsekmanažer hotelu Rabbit v Trhovém Štěpánově