Historie OA Vlašim

Vážení přátelé,

Obchodní akademie Vlašim, střední odborná škola s maturitou, zahájila 1. září 1991 výuku jako první střední škola ekonomického zaměření na Benešovsku. V současné době ji navštěvuje téměř 250 žáků v oborech Obchodní akademie a Ekonomické lyceum. V současnosti v oboru Obchodní akademie škola nabízí pět zaměření: Ekonomika a podnikání, Zahraniční obchod a mediální komunikace, Cestovní ruch, Informatika v ekonomice a nově také Bankovnictví a pojišťovnictví.

Materiální podmínky pro studium

        budova školy s příjemným interiérem a s bezbariérovým přístupem

        učebny informačních a komunikačních technologií, učebny písemné a elektronické komunikace vybavené pro programovou výuku psaní na PC

        multimediální učebny a  odborné učebny s multimediální technikou pro výuku cizích jazyků

        odborné učebny pro výuku ekonomických předmětů

        prostorná tělocvična, posilovna

        školní kiosek, stravování ve školní jídelně blízké základní školy

        možnost ubytování v domově mládeže

Uplatnění absolventů

Po celou dobu existence školy většina žáků úspěšně zvládá přijímací zkoušky a studium vysokých škol. Absolventi nacházejí uplatnění na trhu práce v nejrůznějších firmách a organizacích i v manažerských pracovních pozicích. Zaměstnavatelé regionálních i zahraničních firem často vyhledávají absolventy právě naší školy pro jejich velmi dobré komunikační dovednosti, jazykovou přípravu a dobré odborné znalosti včetně moderních informačních technologií.