Žáci obchodní akademie se učili předcházet dopravním nehodám

Preventivního programu Nehodou to začíná od společnosti Dekra, který je zaměřen na začínající řidiče ve věku od 15 do 20 let, se 8. prosince v pražském kině Aero zúčastnili žáci třetích ročníků Obchodní akademie Vlašim. Celý projekt má za cíl snižovat rizikové faktory v chování mladých účastníků silničního provozu s důrazem na vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky v případě pochybení. Již samotný název programu říká, že dopravní nehoda spustí řadu nepříjemností, a proto je vždy lepší jí předejít.

Na realizaci zmiňovaného projektu se podíleli přední odborníci z oblasti dopravní bezpečnosti, specialista na oblast užívání návykových látek PhDr. Ivan Douda (organizace Drop in) a zástupci Záchranné služby. Celým pořadem provázel moderátor Jiří Doležal. Přítomní experti podávali zajímavé informace, přidali zkušenosti z reálných situací, a neméně atraktivní byly také simulace crash testů či modelová ukázka chování u nehody se zraněním. Program byl žáky hodnocen velmi pozitivně, ohlasy zaznamenala celková forma, ale přece jen největší pozornosti se těšily ukázky crash testů demonstrující různé typy dopravních nehod.  

Mgr. Tomáš Lichtenberg, PR OA Vlašim

Popiska k fotce:

Do simulace situací spojených s dopravní nehodou byli zapojeni i žáci vlašimské obchodní akademie. Foto: Mgr, Tomáš Lichtenberg

Mohlo by Vás zajímat