Fiktivní firma obchodní akademie je nejlepší českou firmou mezinárodního veletrhu

Celkem 62 fiktivních firem z deseti evropských zemí se účastnilo 28. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze, který se opět konal online formou a měl tedy virtuální podobu. Vlašimskou obchodní akademii reprezentovaly na veletrhu dvě fiktivní firmy třetího ročníku a každá potvrdila svou účast ve všech 6 soutěžích vyhlášených jejími organizátory.

Obě naše firmy odeslaly do soutěže své firemní prezentace, reklamních spoty, katalogy firem v českém a anglickém jazyce, propagační letáky a svůj předmět podnikání představily v angličtině v přímém online přenosu v soutěži „90 seconds in a lift“.

V první soutěži TOP 10 letáků své umístění vybojovala vlašimská CK Madagaskair a na výslednou 6. pozici firmy byla následně právem hrdá i jejich vyučující Ing. Renata Vlachová.

V dalších soutěžích začala vynikat i druhá firma OA Vlašim Čajovna V SADĚ, s. r. o., která měla nejlepší českou firemní prezentaci a o pouhý bod za ní skončila CK Madagaskair.

Ačkoliv medailové příčky obsadily zahraniční firmy, nejlepší české firemní prezentace letošního veletrhu jsou z vlašimské obchodní akademie. Čajovna V SADĚ, s. r. o. se stala také druhou nejlepší českou firmou v soutěži o reklamní spot i o nejlepší katalog a následně pak svým anglickým projevem skončila na 4. místě (3. nejlepší česká firma) v soutěži 90 sekund ve výtahu. Firma CK Madagaskair skončila ve všech soutěžích také v Top 10.

Příjemným a úžasným překvapením pro obě firmy se pak stalo vyvěšení výsledkové listiny po součtu všech bodů z jednotlivých soutěží, což po celkovém součtu bodů přímo katapultovalo firmu Čajovna V SADĚ, s. r. o. na 2. místo v soutěži „Nejlepší firma veletrhu“ a zároveň nejlepší fiktivní firmu České republiky, neboť zlato si odvezla firma ze Slovenska. Firma CK Madagaskair skončila na místě 5., tedy 4. nejlepší česká firma veletrhu. Obě vlašimské firmy se tak umístily ve velice silné mezinárodní konkurenci v první pětce, obrovská gratulace.

V následujících dnech potěšilo firmy ještě dodatečně zaslané vyhodnocení soutěží CEFIF o nejlepší firemní slogan a o nejlepší leták s tématem „30 let od vzniku České republiky“, kde leták CK Madagaskair skončil o půl bodu těsně pod finálovou TOP 10.

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Ing. Miroslava Jarošová, vyučující předmětu Fiktivní firma na OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat