Fiktivní firma obchodní akademie skvěle reprezentovala ČR v zahraničí

Fiktivní firma vlašimské obchodní akademie Čajovna V SADĚ byla jako nejlepší česká firma prosincového 5. MUB-line veletrhu FIF 2023 nominována k republikové reprezentaci na 16. Tradiční veletrh cvičných firem do slovenského Vranova nad Topľou.

V rámci mezinárodního projektu Visegradských fondů se nočním vlakem ve středu 7. února vydali společně s týmem MUB banky Metropolitní univerzity Praha tři zástupci fiktivní firmy Ondřej Melcr, Sára Matoušková a Jana Helešicová v doprovodu své vyučující Ing. Miroslavy Jarošové podpořit spolupráci mezi středními a vysokými školami napříč státy, ale především aby prokázali svého soutěžního ducha ve firemních činnostech v jednotlivých soutěžích veletrhu na Slovensku.

Po dlouhé desetihodinové noční cestě čekalo všechny vřelé přivítání na hostitelské obchodní akademii, která si připravila i bohatý program v rámci prohlídky školy a města Vranova nad Topľou.

Následující den se již od ranních hodin nesl ve veletržním duchu, neboť veletrh byl letos spojen i s oslavami 55. výročí vzniku školy, dnešní Obchodní akademie ve Vranově. Slavnostní zahájení v hlavním sále s tradičními tanci a významnými osobnostmi účastníky přímo vtáhlo do tradic východního Slovenska. Po úvodních ceremoniích pak začalo ve vedlejším sále již samotné veletržní obchodování. Jednotlivé firmy z různých koutů Slovenska a česká vlašimská „Čajovna“ se prezentovaly ve svých stáncích, aby zaujaly postupně procházející hodnotitele a získaly tak co nejvíce bodů v rámci všech osmi soutěžních kategorií. Zdravou soutěžní rivalitu firem umocnila i přítomnost kamer a mikrofonů místní televize a rozhlasu, které přenášely přímé vstupy rozhovorů se zástupci studentských firem.

Po 14. hodině již všichni opět netrpělivě čekali v hlavním sále na vyhlášení výsledků. Obrovská radost přišla hned u první vyhlašované soutěžní kategorie, kdy se zlatou reprezentantkou prodeje stala Jana Helešicová z Čajovny V SADĚ. Další zlatý pohár nás čekal s vyhlášením soutěže o nejlepší webové stránky s e-shopem, o který se nám postaral svou poctivou prací „ajťáka“ Michal Nepraš, a největší překvapení nás čekalo na závěr, kdy se Čajovna V SADĚ po součtu všech bodů jednotlivých soutěží stala stříbrnou firmou celého slovenského veletrhu. Ředitel firmy Ondřej Melcr společně s asistentkou firmy Sárou Matouškovou tak s hrdostí převzali z rukou ředitelky školy stříbrný pohár a upřímné gratulace od poroty.

Blahopřejeme ke skvělému umístění, děkujeme za příkladnou reprezentaci nejen vlašimské obchodní akademie, ale i celé České republiky a přejeme do budoucna hodně úspěchů.

Ing. Miroslava Jarošová, vyučující předmětu Fiktivní firma na OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat