Fiktivní firmy obchodní akademie skvěle reprezentovaly na mezinárodním veletrhu

Již 29. Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze se konal od 20. do 22. března a nesl aktuální téma Energetika a její budoucnost. Celkem 70 přihlášených fiktivních firem z  České republiky, Slovenska, Bulharska, Rumunska, Belgie, Rakouska, Maďarska, Lucemburska a Itálie se opět setkalo na Výstavišti v Praze, aby postavily a vyzdobily své stánky a mohly začít s obchodováním.

Vlašimskou obchodní akademii reprezentovaly dvě fiktivní firmy třetího ročníku a zapojily se i do všech soutěží vyhlášených organizátory soutěží Antre, MuBanka, CEFIF a EUROPEN-PEN International.

Leták firmy Wine Loca žáků 3. ročníku ekonomického lycea našel své místo hned první den veletrhu v TOP 10 letáků a zaujal porotu natolik, že si Štěpán Havlík za jeho design odnesl bronzový pohár. Druhý den veletrhu bezkonkurenčně stanul na příčce vítězů zástupce firmy Wine Loca David Šmajstrla po vyplnění vědomostního kvízu v angličtině na téma energetika.

Pohárová ocenění pak rozšířila druhá firma vlašimské obchodní akademie CK Holubička ze studijního zaměření cestovní ruch, která získala bronzový pohár za anglickou firemní prezentaci Pavlíny Blechové, a o pouhý bod za ní sdílela ,,bramborové“ umístění prezentace Jakuba Rývy firmy Wine Loca.

Stříbrný pohár byl následně překvapením opět pro CK Holubička za skvěle natočený a sestříhaný spot Jakuba Nácovského. O pouhý bod skončily i obě fiktivní firmy OA Vlašim na společném čtvrtém místě se svým katalogem firmy. V anglicky mluvené soutěži „90 sekund ve výtahu“ a v soutěži o nejlepší veletržní stánek si vedla lépe firma Wine Loca s umístěním v TOP 10.

Výsledkové listiny pak ale byly velkým překvapením pro obě vlašimské fiktivní firmy, neboť po součtu všech bodů z jednotlivých soutěží spočinula firma Wine Loca na celkové 4. příčce a v bodovém závěsu firma CK Holubička na postu 5.

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Ing. Miroslava Jarošová, vyučující předmětu Fiktivní firma na OA Vlašim

 

Mohlo by Vás zajímat