Fiktivní firmy obchodní akademie vybojovaly zlato a bronz

Vlašim – Již potřetí se účastnily fiktivní firmy vlašimské obchodní akademie pražského dvoudenního MUB-line veletrhu a opět díky své píli sklízely úspěchy. Tentokrát se tohoto předvánočního on-line BENCHLEARNINGU fiktivních firem zúčastnil rekordní počet 76 firem z Česka a Slovenska, které si užily nejen soutěží a on-line obchodování, ale také živá setkání s řadou manažerských a podnikatelských osobností.
Naše fiktivní firmy největšího úspěchu dosáhly v soutěži O nejlepší vánoční leták, kde obě firmy ekonomického lycea stanuly na stupních vítězů. Firma CATering, s. r. o. ze třídy 4. C vybojovala bronzovou příčku a opravdu velkým překvapením byl náš nováček na fiktivním trhu ENOA Parfume ze třídy 3. C, kde leták Elišky Sochůrkové zazářil na příčce zlaté.
V prezentacích si nejlépe vedla firma Cukrárna NA OBLÁČKU, s. r. o., ale na paty jí šlapala nově vzniklá firma třídy 3. A Heaven of Roses, s. r. o. se svými boxy plných růží.
Ani soutěž O nejlepší SWOT analýzu fiktivní firmy reprezentanty vlašimské OA nezaskočila a na své výsledky může být firma ENOA Parfume také právem pyšná.

Žáci Obchodní akademie Vlašim opět dokázali, že jim nejsou ekonomické znalosti a dovednosti cizí a obstojí v těžké konkurenci ostatních i zahraničních škol a zaslouží si velkou gratulaci. Tyto praktické dovednosti a možnost porovnat své znalosti s ostatními jsou jistě prospěšné pro jejich firemní růst, ačkoli prozatím jen na fiktivní úrovni.
Všem zúčastněným gratulujeme, přejeme i nadále hodně úspěchů a děkujeme za krásný předvánoční dárek v podobě příkladné reprezentace školy a skvělého umístění.

Ing. Miroslava Jarošová, vyučující předmětu Fiktivní firma na OA Vlašim

popiska k fotce:
Fiktivní firma ENOA Parfume z vlašimské obchodní akademie s nejlepším vánočním letákem a diplomem za vynikající umístění na pražském MUB-line veletrhu. Foto: Ing. Miroslava Jarošová

Mohlo by Vás zajímat