Návštěva studentů a učitelů z Maďarska

Ve dnech 19. – 25. 3. 2023 probíhá návštěva studentů a učitelů z maďarské školy József Attila Gimnázium Monor na vlašimských středních školách. Jedná se konkrétně o Gymnázium a Obchodní akademii.

V rámci projektu – výměnné pobyty našich a maďarských studentů – proběhlo v pondělí dne 20. 3. 2023 na Gymnáziu a Obchodní akademii ve Vlašimi jednání o možnostech další spolupráce. Přítomni byli také radní pro oblast vzdělávání a sportu Mgr. Milan Vácha, vedoucí Odboru školství Mgr. Ingrid Vavřínková, bývalý ředitel Vzdělávacího institutu Středočeského kraje Mgr. Jiří Holý, velvyslanec Maďarska v ČR András Baranyi, asistent předsedkyně Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Maďarsko Milan Šimko, ředitelé dotčených škol Mgr. et Mgr. Martin Müller a PaedDr. Jiří Tůma. Celá delegace byla také přijata starostou Města Vlašimě Mgr. Luďkem Jeništou.

Výměnného pobytu se účastní 10 studentů  a 2 učitelky z maďarské školy József Attila Gimnázium, 5 studentů Gymnázia Vlašim a 5 studentů vlašimské Obchodní akademie.    

Děkujeme paním učitelkám PhDr. Evě Spring, Ph.D. a Mgr. Šárce Hlaváčkové, které se postaraly o organizaci projektu a celotýdenního programu pro hosty z Maďarska.

Mohlo by Vás zajímat