Slovo ředitele

Vážení přátelé,

Obchodní akademie Vlašim, střední odborná škola s maturitou, zahájila 1. září 1991 výuku jako první střední škola ekonomického zaměření na Benešovsku. V současné době ji navštěvuje téměř 250 žáků v oborech Obchodní akademie a Ekonomické lyceum. V oboru Obchodní akademie škola v současnosti nabízí pět zaměření: Ekonomika a podnikání, Zahraniční obchod a mediální komunikace, Cestovní ruch, Informatika v ekonomice a Bankovnictví a pojišťovnictví.

Po celou dobu existence školy většina žáků úspěšně zvládá přijímací zkoušky a studium vysokých škol. Absolventi nacházejí uplatnění na trhu práce v nejrůznějších firmách a organizacích i v manažerských pracovních pozicích. Zaměstnavatelé regionálních i zahraničních firem často vyhledávají absolventy právě naší školy pro jejich velmi dobré komunikační dovednosti, jazykovou přípravu a dobré odborné znalosti včetně moderních informačních technologií.

Ludmila
  • Ing. Ludmila Staňková

• odborné předměty
  • ludmila.stankova@vlasimoa.cz