,,Přes bariéry s policií“ se dostávali žáci obchodní akademie

Vlašim – Uchazeči o přijetí k Policii ČR musí složit testy fyzické způsobilosti, které si měli možnost vyzkoušet i žáci a žákyně 4. ročníků vlašimské obchodní akademie. Ve čtvrtek 16. září si tak mohli pod vedením instruktorů školního policejního střediska a benešovských policistů v rámci sportovně charitativní akce s názvem ,,Přes bariéry s policií“ ověřit, zda mají fyzické předpoklady pro výkon služby.
Testy, kterými žáci prošli, se skládají ze čtyř disciplín. V tělocvičně obchodní akademie podstoupili člunkový běh na 4 x 10 metrů v co nejkratším čase, ,,kliky“ (vzpory ležmo) bez přerušení a celomotorický test po dobu dvou minut. Na venkovním hřišti ZŠ Vorlina pak ještě absolvovali běh na 1000 metrů.

Žáci, kteří byli při testování úspěšní, na závěr získali osvědčení o splnění testů fyzické způsobilosti s platností 12 měsíců, které by jim bylo uznáno při přijímacím řízení do služebního poměru příslušníka Policie ČR, a symbolický voucher na částku 150 000 Kč, což je v současné době náborový příspěvek pro nově přijaté policisty. Jak se však shodla většina žáků, největším přínosem pro ně bylo to, že vůbec dostali šanci prověřit si svou ,,fyzičku“, kterou by potřebovali k tomu, aby mohli denně ,,pomáhat a chránit“.
Mgr. Tomáš Lichtenberg, PR OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat