Úspěch fiktivních firem

Vlašim – Veletrhu fiktivních firem, který se konal 3. a 4. listopadu na výstavišti v Českých Budějovicích, se osobně zúčastnili i žáci fiktivních firem tříd 4. C a 4. A Obchodní akademie Vlašim. Obě studentské firmy se také zapojily do všech vyhlášených soutěží.

Ačkoli si v celkovém pořadí lépe vedla firma ENOA Parfume, s. r. o. ekonomického lycea, která v konečném pořadí skončila na krásném osmém místě, o pohárová umístění z jednotlivých soutěží se postarala firma Heaven of Roses, s. r. o. studijního zaměření Ekonomika a podnikání. Milým překvapením bylo jejich první místo z vedlejší soutěže „Ekonomický kvíz“ a následně bronzová příčka za „Nejlepší stánek“, kde děvčata porotce přímo okouzlila nejen výzdobou jednotlivých boxů z růží, ale i svým samotným přístupem v roli obchodníka. Firma ENOA Parfume se může právem pyšnit hned dvojím čtvrtým místem v soutěžní kategorii „Nejlepší prezentace“ a „Nejlepší katalog firmy“, kde ji od stříbrné pozice dělilo doslova pár bodů.

Na předních příčkách stanula firma ENOA i v soutěži „O nejlepšího obchodníka veletrhu“, v níž obsadila krásné 6. místo. Ovšem největší odměnou oběma firmám byly samotné zkušenosti z českobudějovického výstaviště, protože zde mohly zažít kreativitu studentských firem a zakusit pravé veletržní obchodování, které bylo právě podkladem pro vyhlášení dané soutěže.

Všichni účastníci akce, včetně veřejnosti, měli navíc možnost vyzkoušet si obchodování s využitím veletržní měny, ale i další finanční služby, které pro celý veletrh zajišťovala MUBanka z Metropolitní univerzity Praha.

Ing. Miroslava Jarošová, vyučující předmětu Fiktivní firma na OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat