Vánoční akademie pobavila všechny přítomné a přispěla na dobrou věc

Poslední školní den roku 2022 se na vlašimské obchodní akademii po vynucené dvouleté covidové pauze opět nesl v duchu tradiční vánoční akademie.

Žáci jednotlivých tříd si připravili nejrůznější scénky, písničky a taneční vystoupení, to vše samozřejmě s patřičnou dávkou originálních nápadů, humoru a s využitím audiovizuální techniky. V tělocvičně školy předvedená soutěžní čísla prvních až třetích ročníků hodnotila porota složená z letošních čtvrťáků. A nutno říci, že měla při posuzování skvělých vystoupení mnohdy nelehký úkol. Na třetí příčce se nakonec umístila třída 3. B, druhé místo obsadila 3. A a vítězství vybojovala třída 3. C. Tentokrát se však o jednotlivých vystoupeních hlasovalo následně i na internetových stránkách školy. Toto hlasování vyneslo na bronzovou pozici třídu 1. B, stříbro připadlo 3. C a nejvíce hlasů zde obdržela třída 2. A.

Součástí programu vánoční akademie bylo i vyhlášení výsledků soutěže ve sběru víček. Bronzovou příčku obsadila třída 3. A, stříbrnou třídy 2. A a 1. C a 1. místo vybojovala 3. C s 2,8 kg víček na žáka. Koordinátoři sběru víček, žáci třídy 2. A, navázali na předchozí roky a stejně i tentokrát zorganizovali dárcovskou sbírku, kam mohli přispět všichni zúčastnění vánoční akademie. Celková vybraná částka činila 2400 korun, které opět putovaly na konto Dobrého anděla.

Vánoční akademie se již pravidelně účastní také absolventi školy, a nejinak tomu bylo i tentokrát, se současnými žáky svou kreativitou, aktivitou a zájmem přispěli k pokračování úspěšné tradice na OA Vlašim.

Mgr. Tomáš Lichtenberg, PR OA Vlašim

Popiska k fotce: Publikum na vánoční akademii zaujalo i vystoupení třídy 3. B s názvem Jak Večerníček ukradl Vánoce. Foto: Denisa Lukášová

Mohlo by Vás zajímat