Žáci 1. A se v červnu vylodili v Normandii

Patnáct žáků prvního ročníku obchodní akademie společně s žáky třídy 2. A gymnázia vyrazilo 18. června vstříc nejen historickému poznání země galského kohouta.

Po celonočním přejezdu nás na severozápadě Francie přivítalo prosluněné pobřeží a pozdní odpoledne jsme strávili v Rouenu prohlídkou historické části hlavního města Normandie.

Následující den byl věnován samotnému vylodění spojeneckých vojsk za 2. světové války. Návštěva Muzea vylodění, kruhového kina Arromanches 360 s promítnutím autentických záběrů a snímků z bitvy o Normandii, návštěva amerického vojenského hřbitova a samotná procházka po pláži Omaha Beach nás jako mávnutím ruky vrátily do června 1944 a my žasli nad propracovaností samotné operace.

Další den nás čekal výlet za klenotem Normandie na skalnatý ostrov Mont-Saint-Michel s legendami opředeným klášterem a letmá zastávka v přístavním městě Saint Malo. Celý den pak završila prohlídka Grand Aquaria, kde jsme se mohli seznámit s místní mořskou a přímořskou faunou.

Poslední dva dny patřily už jen Paříži. Majestátné památky jako Notre-Dame, Musée du Louvre, Champs-Elysées, Vítězný oblouk, Napoleonovu hrobku a Eiffelovu věž jsme měli rázem možnost obdivovat nejen přímo osobní návštěvou, ale i z ptačí perspektivy pohledem z Eiffelovy věže a dokonce i z vodní hladiny při projížďce lodí po Seině.

Krásné počasí nás provázelo ve Francii celých pět dní, takže jsme si poznávací zájezd skvěle užili.

Mohlo by Vás zajímat