Žáci fiktivní firmy obchodní akademie prokázali na veletrhu obchodního ducha

Veletrhu fiktivních firem, který se 2. a 3. listopadu konal na výstavišti v Českých Budějovicích, se zúčastnili žáci 4. ročníku fiktivní firmy Čajovna V SADĚ vlašimské obchodní akademie a zapojili se zde do všech 6 vyhlášených soutěží, v nichž opět prokázali obchodního ducha a své ekonomické znalosti.

Celkový součet bodů z jednotlivých soutěžních kategorií Nejlepší prezentace, Nejlepší katalog firmy a Nejlepší stánek je nakonec v silné konkurenci fiktivních firem z České republiky a Slovenska vynesl na 13. místo.

Probudit v sobě obchodního ducha a zakusit to pravé firemní obchodování, i když jen s veletržní měnou, přineslo své ovoce v soutěži O nejlepšího obchodníka veletrhu, kde obsadili 6. místo.

Velice dobře si vedli ve znalostní soutěži Ekonomický kvíz, který byl letos zaměřen na nové ekonomické pojmy a novinky ve světě obchodování, kde je pouhá minuta dělila od bronzového 3. místa, neboť záleželo nejen na správnosti, ale i rychlosti vyplnění kvízu.

I když tentokrát žáci fiktivní firmy OA Vlašim neskončili s umístěním ,,na bedně“, nově získané poznatky a zkušenosti využijí ve své činnosti do budoucna i při další vzorné reprezentaci školy.

Ing. Miroslava Jarošová, vyučující předmětu Fiktivní firma na OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat