Žáci obchodní akademie bojovali v kraji s konkurencí

Vlašim – Krajského kola soutěže z odborných předmětů Ekonomický tým 2022, které organizovala Masarykova obchodní akademie Rakovník, se zúčastnilo i družstvo vlašimské obchodní akademie ze 4. ročníku ve složení Hana Vojtová, Jan Doubek a Adam Povolný.

První částí soutěžního klání byl šedesátiminutový test s šedesáti otázkami z ekonomiky, účetnictví, práva a druhou částí byla po půlhodinové přípravě vlastní desetiminutová prezentace z oblasti ekonomiky na téma „Jak se žije v České republice v roce 2022? … aneb Jaká je naše současná životní úroveň?“.

Jak uvedla koordinátorka soutěže na OA Vlašim Ing. Hana Jiroušková, která také vítězné družstvo školního kola na krajském klání sledovala, sice to tentokrát nebyl bronz jako v loňském roce, ale ani letos se zde její svěřenci neztratili a v silné konkurenci obchodních akademií Středočeského kraje vybojovali šesté místo.
Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme do budoucna hodně úspěchů!

Adam Povolný, Hana Vojtová a Jan Doubek na rakovnické obchodní akademii po vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Ekonomický tým 2022. Foto: Ing. Hana Jiroušková


Mohlo by Vás zajímat