Žáci obchodní akademie poslali Dobrému andělu téměř deset tisíc korun

Letošní sbírkou PET víček obchodní akademie zabodovala hned dvakrát. Ačkoliv se nepodařilo překonat předchozí rekord, co do množství nasbíraných kg PET víček, mohou být žáci na sebe opět právem pyšní. Ve školním roce 2022/23 podpořili recyklační projekt „Nakrmte plastožrouta“ a stali se stříbrnými sběrači s peněžitou odměnou ve výši 1500 Kč.

V rámci školy si své prvenství v druhém pololetí vysbírala třída 2. B s 6,06 kg víček na žáka, stříbrnou pozici třída 2. A s 3,9 kg a bronzem se může pochlubit třída 2. C s 1,8 kg víček na žáka. Nový rekord si však připsali za celkovou výši peněžité částky za letošní vykoupená víčka.

Jako správní ekonomové se sociálním cítěním se zachovali žáci 1. A, když se rozhodli vykupovanou hodnotu zvýšit ještě na dvojnásobek a všechna víčka poctivě přetřídili dle barev, neboť za tříděná víčka se vyplácí více. Díky této částce a získané odměně za druhé místo ve sběru škol je letos vlašimská obchodní akademie schopna poukázat na konto nadace Dobrý anděl téměř 10 000 korun. 

Stále se držíme motta: „Každé naše zpeněžené víčko z PET láhve pomáhá 🙂“, a těší nás, že místo do kontejneru či koše putují víčka již v podobě peněz přímo do rodin, kde jsou potřeba. S novým školním rokem opět začínáme, protože pomáhat je lidské.

 Ing. Miroslava Jarošová, koordinátorka sběru víček na OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat