Žáci obchodní akademie se zúčastnili vzdělávacího programu Nehodou to začíná a navštívili Poslaneckou sněmovnu

Žáci třetích ročníků vlašimské obchodní akademie vyrazili v předvánočním shonu za vzděláním do Prahy.

V dopoledních hodinách navštívili vzdělávací program od společnosti Dekra s výmluvným názvem „Nehodou to začíná…“,  který byl připraven v pražském kině Aero. Společně s ostatními žáky z různých středních škol byli zajímavou formou přímo vtaženi do modelových situací z reálného života, aby si uvědomili svou odpovědnost účastníka silničního provozu. Právě pouhá vteřina nepozornosti stačí, aby se celý náš život obrátil naruby. Moderátorský um Jiřího Doležala a o fakta se opírající zkušenosti jednotlivých specialistů z oboru dopravní bezpečnosti, záchranné služby a doplněné informacemi o působení návykových látek na lidský organismus specialisty organizace Drop in byla pro celé studentské publikum velkým přínosem. Autentická videa crash testů, dopravní záznamy a simulace, i přímá ukázka první pomoci při dopravní nehodě, celý edukační program ještě umocnily.

Odpoledne již žáky čekala prohlídka Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na Malostranském náměstí. Nejdříve zhlédli výukové video o činnostech Poslanecké sněmovny v prostorách jejího informačního střediska, následně si prohlédli prostory nově zřízeného sněmovního Parlamentária s interaktivní kopií řečnického pultíku, modelem komplexu budov výše uvedené komory Parlamentu ČR, modelem jednacího sálu a poté už je čekala samotná prohlídka jednotlivých budov Poslanecké sněmovny s odborným výkladem průvodkyně.

Milé překvapení bylo pro žáky přichystáno ještě na závěr prohlídky, kdy si je osobně převzal poslanec Ing. Jiří Havránek, díky němuž mohli dokonce zasednout přímo do lavic hlavní zasedací místnosti a vyfotit se u pravého poslaneckého řečnického pultu. Velice zajímavé bylo i samotné jeho vyprávění o svém působení v Poslanecké sněmovně a následná debata. Velice děkujeme asistentu Mgr. Davidu Vaculíkovi za zprostředkování tohoto osobního setkání s poslancem ,,našeho“ Středočeského kraje.

Ing. Miroslava Jarošová, vyučující na OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat