Žáci obchodní akademie si lyžařský kurz skvěle užili

Týdenního lyžařského výcvikového kurzu v Krkonoších se od 29. ledna do 3. února zúčastnilo čtyřicet žáků vlašimské obchodní akademie.

Účastníci kurzu z prvních ročníků si maximálně vychutnali lyžování ve Špindlerově Mlýně a spokojeni byli i s ubytováním, výbornou kuchyní a službami v penzionu u sjezdovky Labská, kam obchodní akademie jezdí již řadu let. Po nedělním ubytování se v pondělí rozdělili na sjezdovce Hromovka do družstev dle výkonnosti a již nic nebránilo tréninku dovedností na sjezdovkách. Během celého týdne lyžaři vystřídali sjezdovky Hromovka, Svatý Petr, Medvědín a Horní Mísečky, včetně hřebenového přejezdu k chatě. Jen středeční odpoledne patřilo odpočinkové vycházce do Špindlerova Mlýna doplněné nákupem nezbytných sladkostí.

Kurz pozitivně hodnotil také jeho vedoucí Mgr. Milan Světlík, vyučující tělesné výchovy na OA Vlašim, který uvedl, že sluníčka si mladí lyžaři sice příliš neužili, zato po nasněžení byly podmínky pro sjezdové lyžování přímo ideální. Bez vážných úrazů si tedy pobyt nakonec všichni společně krásně užili v přátelské sportovní atmosféře, žáci si navíc zdokonalili své lyžařské umění a jistě budou dlouho a rádi vzpomínat na společně strávené chvilky jak na sjezdovce, tak u večerních kvízů.

Mgr. Tomáš Lichtenberg, PR OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat