Žáci obchodní akademie v listopadu skládali přímo ve škole zkoušky nanečisto z anglického jazyka, tzv. mock exams. Letos se přihlásili dle náročnosti do tří úrovní – B1, B2 a C1.
Zkoušek se zúčastnilo rekordních 74 žáků a zastoupeny byly všechny ročníky. Úspěšně zkoušku nanečisto složilo 90 % testovaných žáků. Dvacet žáků z úrovně B2 složilo zkoušku s hodnocením High Pass, což je nejvyšší možné hodnocení. V úrovni C1 složilo zkoušku s hodnocením High Pass 15 žáků a nejvyšší úspěšnost dosáhla v této úrovni až na 95 %.

Na základě vyhodnocení zkoušek nanečisto se již sami žáci rozhodnou, zdali se přihlásí k opravdové zkoušce. Přejeme jim hodně štěstí k získání mezinárodního certifikátu, který bude velkým bonusem pro jejich další studium či profesní dráhu.
Mgr. Monika Suchoparová, koordinátorka akce a vyučující angličtiny na OA Vlašim





