Žáci si program partnerského výměnného pobytu v Německu velmi užili

Vlašim – Šest žáků obchodní akademie a šest žáků gymnázia spolu se dvěma vyučujícími z obou škol prožilo příjemný týden na výměnném pobytu v rodinách svých vrstevníků, studentů Walther-Groz-Schule Berufliches Schulzentrum v německém Albstadtu. Poté, co v dubnu poznali své německé kamarády a ubytovali je ve svých rodinách, odjížděli plni očekávání a těšili se, že poznají rodiny a školu na německé straně.

Stejně jako v předchozích letech je čekal nabitý a pestrý program. Žáci ve škole v Albstadtu prezentovali své české školy a město Vlašim, učili se, jak vyrábět dekorace z vlny a filcu, sportovali ve školní moderní tělocvičně. Poznávali také zajímavá místa a památky v okolí. Podnikli například výlet do muzea školství v městečku Ravensburg, na jehož promenádě si pak vychutnávali výhled na Bodamské jezero a slunečné podzimní počasí, prohlédli si zámek Sigmaringen a nechyběl ani tradiční výlet do Stuttgartu s návštěvou muzea Mercedes Benz a zoologické zahrady. Společně s německými kamarády také strávili zábavný večer plný tance a společenských her. Závěrečný den výměnného pobytu byl věnován individuálnímu programu v hostitelských rodinách.

Domů se žáci vrátili plni dojmů a nevšedních zážitků. Procvičili se v cizojazyčné konverzaci a navázali nové kontakty. Mnozí ze zúčastněných se do programu hodlají přihlásit i příště, protože zažít takový týden opravdu stojí za to.

Mgr. Kateřina Nováková, koordinátorka výměnných pobytů na OA Vlašim

Mohlo by Vás zajímat